View Single Post
  #72  
Vechi 21.03.2014, 18:14:26
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu ti-a cerut nimeni sa le interzici sa faca asta.
Discutia era daca este sau nu o decizie inteleapta, sa riste viata copilului pentru confortul lor emotional.
Eu nu mi-as risca viata si nici pe a lui bebe,dar pana la un anumit punct numai Dumnezeu decide. Cat de simpla ni se pare o simpla raceala si vb aia sunt oameni care mor dintr-o raceala...Nu cred ca doctorul poate face prea mult acolo unde trupul este indaratnic iar viata nu mai incape.La fel cum exista vindecari miraculoase inexplicabile pt medici.
Ca sa discut pe marginea acestui subiect am nevoie de cunostiinte de neonatologie si macar cativa ani de practica in asistenta la nasteri.
Poate abia atunci as avea o idee daca nasterea se poate face acasa fiind simpla ca 1-2-3 sau numai cu asistenta de specialitate fiind un caz de maxima urgenta si pericol.

Am repetat de multe ori pe forum ca a fi in viata in fiecare zi este o adevarata minune :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote