View Single Post
  #103  
Vechi 13.05.2009, 16:12:45
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Acum c-ati luat o pauza din a ma judeca, o indeletnicire total irelevanta pentru discutia de fata, doresc sa-i multumesc lui Genony pentru ca este primul care revine cu picioarele pe pamant.



Eu inteleg ca ai o teama aici, dar este nefondata. Homosexualii nu devin, ci se nasc. Daca copilul tau fictiv este homosexual, nici 1000 de expuneri la saruturi heterosexuale nu-l vor "indrepta", reciproca fiind de asemenea adevarata. E o prostie treaba cu "sminteala" despre care vorbesti, creata si agitata de cei care chiar au un interes in a reglementa ce viata sexuala sa aiba alti oameni. E o sperietoare.

Tu, daca ai un copil si acesta vede un cuplu de lesbiene ca se saruta ai face mult mai bine sa-i explici ca exista oameni care sunt homosexuali si ca este ceva normal. Caz inchis, mergem mai departe. Cat crezi ca o sa-i poti tine ascuns acest fapt?

A, si inca o chestie: homosexualitatea este legala in Romania, iar sarutul pe strada este - intr-o interpretare stricta a legii - atentat la pudoare sau la bunele moravuri; doar ca nu am auzit pe nimeni sa primeasca amenda pe tema asta - si am vazut destule cupluri care stau gura-n gura peste tot: in transportul in comun, in parcuri etc. Nu putem sa judecam dupa doua standarde. Ori ii amendam pe toti cei care se saruta in public, ori ne facem ca nu vedem. Daca politia ar da amenzi numai cuplurilor homosexuale ar fi clar ca lumina zilei o masura discriminatorie si s-ar lua imediat masurile care se impun.
1. De unde ai ajuns la concluzia ca homosexualii se nasc? Cine a citit tratate de puericultura a observat ce rol hotarator au adultii in ai trasa viata copilului.
2. Pune un copil in contact cu homosexualii si are toate sansele sa devina si el.
3. Normal ca unui copil trebuie sa-i explici ce vede, dar in niciun caz ca e ceva normal, pentru ca nu e nimic normal intre ei.

Sunt convins ca iti vei schimba opinia atunci cand vei avea si tu copii si cand vei realiza ce importanta este misiunea ta de parinte.
Reply With Quote