View Single Post
  #4  
Vechi 29.10.2016, 19:35:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
S-au deschis, evident, dintr-o eroare tehnică, trei clone ale topicului de față. Propun să rămânem la acesta, având în vedere că diacriticele apar corect.
Apropo de asta, s-ar putea ca ele să apară ciudat din pricină că ai editat topicul ulterior fără să folosești funcția „advanced”.
Ok, pe viitor nu voi mai edita topicul/threadul il las asa cum e, nu mai pun diacritice si editez dupa ca nu ma pricep , in cazul de fata topicul asta are o eroare oribila pe care mi-o asum din graba, anume ortoepic devine ortopedic am vazut ulterior postarii.

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Cine sunt acei „științifici”, vorba prietenului nostru, care scriu fără cratimă?
Uite un exemplu :

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Iar de "feedback" nu-mi pasă. Am căutat să fiu pe placul lui Hristos, nu al oamenilor. Oricum nu poți mulțumi pe toți, dar dacă cauți să mulțumești întro cât mai bună măsură pe Domnul, ai reușit ceva. Toți care fac așa.
Nu e nicidecum singurul om care a studiat si care il foloseste, Igor chiar scrie corect in limba romana si nu ar fi scris asa daca nu era convins ca scrie bine.
Si probabil de la cineva de la catedra o fi aflat ca e corect asa, altfel n-ar fi folosit versiunea întro legat, zic eu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.10.2016 at 19:39:51.
Reply With Quote