Subiect: Despartire
View Single Post
  #2  
Vechi 10.07.2019, 23:58:55
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elena19 Vezi mesajul
Buna tuturor!Scriu aici in speranta ca voi primi niste sfaturi.
Deja a trecut destul de mult timp de când eu si fostul meu prieten ne-am despartit, insa tot nu mi-am gasit linistea si sufletul meu tanjeste in continuare dupa el.
Simt ca intr-un final vom fi din nou impreuna.
Anul trecut, am mers la moastele Sf Parascheva si m-am rugat, am ajuns acasa i-am citit acatistul, rugaciunile, am plans si m-am rugat sa imi dea un semn daca fostul meu iubit este cel predestinat mie de la Dumnezeu.Urmatoarea zi, chiar de 14 octombrie când este Pomenirea Sf Parascheva l-am intalnit intamplator pe fostul meu prieten.(lucru care nu se mai întâmplase pana atunci)Eu cred in semne si acesta am apreciat ca ar fi semnul meu de la Sf Parascheva.
A trecut mult timp, stiu, am crezut ca sunt bine, dar nu este asa.
De cateva zile am inceput sa citesc Paraclisul Maicii Domnului sperând ca Aceasta ma va indruma.Vreau sa il pot citi 40 de zile.
Va rog sa ma ajutati.Fac bine?Ati trecut printr-o experienta asemanatoare?Ce ar trebui sa fac?
Buna !
Mama mea Dumnezeu so odihneasca avea o vorba : nu alerga dupa caruta care nu te asteapta. Daca el nu te cauta ce poti sa intelegi, ca nu te vrea si de ce trece mai mult timp e mai greu. Impaca te cu gandul si cauta ti alt suflet,timpul este f pretios.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote