View Single Post
  #1  
Vechi 26.04.2010, 14:04:20
NTatiana NTatiana is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2010
Locație: Irlanda
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit Fetusi...

Nu stiu cum a ajuns omenirea in aceasta situatie ...dar unele creiere chiar sunt diabolice...ma intreb ce s-ar intampla daca acestia ar detine intrega putere si ne-ar conduce...cred ca am avea 100% sanse sa disparem ca civilizatie in mai putin de 50 de ani...credeti ca exagerez??? am citit acum 5 minute un alt articol pe Yahoo!News in care oamenii de stiinta din SUA si alte tari care studiaza problemele de poluare a mediului inconjurator si schimbarea globala de clima ce are loc sub privirile noastre neputincioase...( stiaiti ca acum le fata mintea alti \'\'pui\'\' si anume sa se mute in Africa...Africa de vest e sub presiunea constructiilor haotice - cumpara din Europa utilaje ptr. constructii la mana a 2-a in disperare si ghiciti cine va construi chinezii,desigur!...natura acolo va fi distrusa si atunci chiar nu stiu ce se va intampla cu noi toti...)au primit amenintari pe internet din partea unor concernuri care au capital imens investit in productii foarte poluante si nu vor sa mai investeasca inca o avere in filtre si adaptarea proceselor de productie la standarde mai putin poluante,si nu stiu nici ei cum vor putea in aceste conditii sa-si mai continue activitatea de cercetare...;veniti si voi cu propuneri constructive , cum putem sa-i ajutam?cum putem sa-i protejam? cum putem sa ne spunem si noi cuvantul mai ales daca pretindem ca ne iubim pe noi insine...fara sa mai pun la socoteala daca ne iubim familiile...si pe cei din jurul nostru ...
Reply With Quote