View Single Post
  #13  
Vechi 05.11.2008, 13:39:12
ellysgiulia ellysgiulia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.11.2008
Mesaje: 4
Implicit

Multumesc pentru raspuns..sunt constienta de ceea ce presupune o eventuala casatorie cu el.mai intai trebuie sa vina in tara sa ne cunoastem,,,sa stabilim ce avem de facut.Si atat timp cat eu sunt inca crestina voi continua sa merg la Biserica, sa tin posturile si sa ma impartasesc.Imi voi respecta religia mea,si totusi o voi respecta si pe a lui,pentru ca asa ar fi corect. El este dispus sa invete despre crestinism,si traditiile mele,si sa le respecte.Va fi un acord intre noi doi.Si atat timp cat astea se vor respecta,nu vad de ce relatia noastra nu ar functiona.Si nu as trai in curvie,cum afirmi tu...chiar daca o sa ne casatorim intr-o mosquee musulmana,tot as primi binecuvantare de la Dumnezeu.Pentru ca,inca o data spun,ei se inchina aceluiasi Dumnezeu,ca si noi.Stiu ca un preot nu ar accepta sa oficieze un astfel de gen de cununie.si mai stiu ca copiii mei nu vor fi botezati......dar ...nu stiu...nu sunt 100 % sigura ca ma voi casatori cu el..noi vrem dar asta mai depinde si de alte lucruri.Si totusi,daca nu risc,nu am de unde sa stiu...sa merg doar pe sfaturi de genul asta FUUUUUUUUGGGGGGGIIIIIIIIIIIIIIIIII si cine stie..sa imi para rau mai tarziu.....Sincera sa fiu judecand dupa felul lui de a fi,dupa caracter,nu as renunta la el,doar din motiv ca el este musulman.Oricum va multumesc pentru parerile voastre si astept in continuare.