View Single Post
  #24  
Vechi 16.05.2022, 16:47:28
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Sincer, nu mi-as fi dorit sa ies in evidenta, sau sa cer vreun tratament special asta mai mult din respect.
Tot asa de sincer, dupa spovada vei avea o alta optica deoarece prin botez esti angajata la respect fata de inima ta in primul rand, iar abia apoi fata de cei din jurul tau.
Pe de alta parte, poate ca ceilalti vin acolo deja spovediti si impartasiti, sau poate ca revin la Oasa dupa experienta altor editii anterioare, astfel ca, poate, tu poti iesi in "contra-evidenta".

Seful taberei este Iisus Hristos, iar insasi tabara toata este o sarbatoare pentru ca in numele Lui si a curatiei Sale sunteti chemati si asteptati.
Crezi oare ca ei, organizatorii, nu se spovedesc si impartasesc ca sa va astepte la fel de curati ca Seful taberei? Sarcina curatiei tinerilor si-au asumat-o ca o misiune.

De le bun inceput am spus ca Oasa ti s-ar potrivi perfect. Nu e o tabara cetateneasca, e o tabara duhovniceasca. Cu cat le vei spune mai devreme cererea ta, cu atat mai bun va fi rezultatul si mai curata inima ta.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote