View Single Post
  #28  
Vechi 18.05.2022, 22:54:32
alexa creata's Avatar
alexa creata alexa creata is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2022
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Iarta-ma, n-am vrut sa te indispun!
Nu tre sa iti ceri iertare, n-ai facut nimic rau, doar ai spus ce crezi si cel mai sigur cu intentie buna. Nu am fost indispusa.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nici nu stii cat esti de importanta pentru Hristos; El Si-a dat viata pentru tine (si pentru mine).
Numai actionand cu maxima determinare ne putem schimba gandirea(conceptia, mentalitatea) ca sa ne ridicam la pretuirea Lui.
Te inteleg.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Da, recunosc ca Iisus Hristos e "extremist"; eu nu-s(din pacate).
Nu am spus ca esti extremist in nici un caz ci doar ca priveam ca partea cu "contra-evidenta" un pic la extrema opusa.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nicaieri n-am spus sa te bagi prima, ca esti mai importanta ca altii, sau ca esti nedemna (din contra, am spus ca esti onorabila), insa pentru tine inima ta este cea mai importanta. Daca le spui si lor ca de 15 ani nu te-ai spovedit, ei(cu experienta lor!) te vor pune in rand cu ceilalti la locul cuvenit, adica printre primii, vei vedea.
atunci, am dedus eu gresit din acel "contra-evidenta"

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Am vrut sa te apropii mai mult de Iisus Hristos considerand ca si tu vrei mai mult de la Liturghie, impartasindu-te.
Stiu, iti multumesc. Simt intentia buna, nu te ingrijora.
Eu iti multumesc, va multumesc de fapt! Chiar au fost de folos sfaturile si cuvintele voastre.
Reply With Quote