View Single Post
  #6  
Vechi 27.12.2008, 00:20:57
sorin_m sorin_m is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2008
Locație: Targoviste
Mesaje: 3
Smile

Dragul meu strajer, imi pare rau ca nu sunt de acceasi parere cu tine. Iti dau vestea proasta ca s-ar putea sa iti petreci vesnicia alaturi de multi catolici, penticostali, adventisti sau baptisti....Mantuirea este a Domnului si bucur ca El o da cui o vrea, este un dar primit prin har (favor nemeritat) tuturor celor ce cred in Numele Celui Sfant si respecta poruncile Lui !

Da-mi voie sa te corectez totusi, eu sunt din targoviste, am prieteni care merg la Speranta vietii, intradevar majoritatea sunt tineri. Recunosc ca prima impresie a fost ca sunt foarte ciudati, dar dupa ce i-am cunoscut am ramas uimit de cat de minunat le-a transformat Dumnezeu viata. Este chiar incredibil !

Am inghitit totusi cu noduri aceasta lectie si a trebuit sa accept ca Dumnezeu este si in viata lor !

Cat despre cei care au facut din Dumnezeu o afacere, fie ei preoti, pastori, papi, etc isi vor primi rasplata....cum si-au primit-o vanzatorii din Templul de la Ierusalim pe vremea Domnului Iisus... Dumnezeu e drept!
Reply With Quote