View Single Post
  #23  
Vechi 06.03.2015, 10:52:23
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
http://tamaduitoareamariaionescu.eu/

Stie cineva despre ce este vorba - in sensul ca a fost cineva la "tamaduitoarea" asta sa vada exact ce face ?

As dori pareri exact pe subiect, daca stie cineva ce este cu tamaduitorii astia si nu discutii pe langa..
Te iei de cristiboss56, dar uite si tu cum ai formulat prima postare, si ce intelegi dupa ce citsti cpostarea respectiva; care pot fi primele impresii (formulare incompleta care lasa loc interpretarilor)

1. Incepi cu siteul respectivei. Arata ca faci reclama.
2. Intrebi despre ce e vorba si daca a fost cineva la individa respectiva sa vada de face, lasand loc interpretarii pentru simplul motiv ca nu ai adus nici o completare, din care sa se inteleaga exact ca nu te-ar bate ganul sa mergi la respectiva, ca esti impotrva "vrajitoarelor" etc..
3. Vrei pareri exact pe subiect si nu discutii pe langa. Din afirmatia asta arati ca pur si simplu nu vrei intrebari sau afirmatii de genul "esti cresin, nu ai voie la vrajitoare" si altele de genul, afirmatie prin care iarasi putem deduce ff usor ca te gandesti sa mergi sa vezi ce e cu "tamaduitoarea", sa incerci si varinta asta, desi nu esti sigur ca vrei sa o faci.

Asta poate fi luat ca raspuns pe genul "teorii ale conspiratiei", teorii care se pot formula si dintr-o simpla intrebare pusa pe forum.
Sau poate fi luat ca raspuns pus la niste remarci faculte altora; dar raspuns care e formulat pe baza exprimarii tale in prima postare; exprimare care lasa (mult) loc de interpretari si speculatii.

Nu te supara pe mine, si eu fac greseli de genul acesta si mi le asum. Ideea e sa nu faci nesimtiti sau in orice alt fel pe cineva, cand ti se raspunde pe baza a ceea ce se intelege din mesajul de inceput de subiect.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote