Subiect: o informatie
View Single Post
  #5  
Vechi 01.11.2008, 21:34:56
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Cazuri...

"Am scapat de operatie, iar tumora nu se mai cunoaste"

"Am fost internat la spitalul din Cluj, la sectia Stomatologie, cu diagnosticul cancer la gat. Analizele de specialitate efectuate si rezultatul de la tomografie au evidentiat la baza limbii o rana de 2 cm in diametru. Mi s-a spus ca trebuie sa fiu operat de urgenta; trebuia sa mi se taie jumatate din limba, sa mi se ia o bucata de carne din mana dreapta, care apoi sa fie cusuta in locul bucatii de limba lipsa. Cand am auzit in ce consta operatia, am refuzat categoric. Chiar in acea zi, cand am iesit de la spital, am cumparat "Formula As", in care era publicat un articol despre d-l Dumitru Calina si modul cum dansul s-a vindecat cu ceai de spanz. Am plecat la Iasi, dansul mi-a preparat ceaiul si m-a invatat cum sa-l iau. Dupa primele 20 de zile, am observat ca la baza gatului a crescut un ganglion care colecta infectie, pe care o eliminam prin flegma. In circa 7 zile, ganglionul a disparut, iar rana din gat s-a cicatrizat. Inainte, nu puteam inghiti nimic; aveam niste usturimi cumplite. Dupa prima cura cu spanz, situatia mea s-a schimbat radical, in bine. Am scapat de operatie, iar doctorii au spus ca tumora nu se mai cunoaste. Multumesc pe aceasta cale d-lui Calina, care fara nici o pretentie financiara m-a ajutat sa ma vindec de aceasta boala hidoasa."
Sarca Petru - Oradea, tel. 0259/23.23.70

"Tratamentul cu spanz face minuni!"

"In august 1999, am observat aparitia unei umflaturi in partea stanga a gatului, care se tot marea, ajungand la dimensiunea de 65x25 mm. Dupa o saptamana, incepusem sa am senzatii de caldura locala, la simpla miscare a capului. In 6.01.2000 am fost internat in spital, unde mi s-a facut un examen Orl. La analize mi s-a luat o biopsie, iar rezultatul a fost: neoplasm rinofaringian - adenopatie laterocervicala stanga. Mi s-a recomandat sa fac radioterapie. In spital, am aflat de la o doamna despre d-l Calina Dumitru. Dupa cura de radioterapie, am luat legatura cu dansul, i-am aratat biletul de iesire din spital si am inceput tratamentul cu spanz, dupa indicatiile primite. In a cincea zi, am avut o puternica senzatie de voma, scaune cu diaree si mirosuri insuportabile. In a zecea zi de tratament, am inceput sa am scaune dese, eliminam bucati de tesut de culoare maronie, cu sange inchegat, si vomam sange. Aveam dureri foarte mari in burta si ma simteam foarte slabit. Cu aceste dureri si stari de voma am rezistat pana in a 18-a zi de tratament. Atunci am eliminat prin voma circa 2,5 l de lichid galben (puroi), urat mirositor. Nu am mai avut puterea sa continui tratamentul, de slabit ce eram. Am luat legatura cu d-l Calina si i-am explicat ce se intampla cu mine. M-a sfatuit sa fac o pauza de 4 zile si sa reincep tratamentul. Dupa terminarea primei cure complete, am facut sapte zile de pauza. In timpul tratamentului si in perioada de pauza, formatiunea tumorala scazuse la jumatate in diametru. Dupa pauza, am inceput a doua cura de spanz. In a zecea zi am avut iar scaune diareice si stari de voma din ce in ce mai dese, iar prin voma am eliminat din nou un litru de puroi verde-galbui. In prezent ma simt foarte bine, am inceput sa ma ingras, am din nou putere, iar formatiunea tumorala abia se mai cunoaste. Medicii mi-au spus ca sunt pe drumul cel bun. Ii multumesc bunului Dumnezeu, care mi-a indreptat pasii catre d-l Calina Dumitru. Tratamentul cu spanz face minuni!"
Dumitru Achitei - B-dul Dimitrie Cantemir nr. 4,
sc. A, ap. 15, Iasi, tel. 0232/13.49.40

"Dupa ce am terminat cura cu spanz, eram ca noua"

In 1993 m-am imbolnavit foarte grav. Ma durea capul foarte rau, incepuse sa-mi cada parul, dar cel mai mult ma ingrijora faptul ca nu mai vedeam bine si nu mai puteam sa merg. Eram mereu obosita, dormeam foarte mult, aproape continuu, iar cand ma trezeam, ma simteam franta si adormeam iarasi. In toamna aceluiasi an, au inceput marile dureri. Nu mai puteam manca nimic, aratam ca un cadavru. La mijlocul lunii septembrie, intr-o dimineata, cand m-am trezit, am constatat ca nu mai vedeam deloc. Am mers la doctor, mi s-au facut multe analize, iar diagnosticul a cazut ca un trasnet asupra mea: hematom cerebelos. Am fost operata de urgenta. Cand mi-am revenit din anestezie, tot nu vedeam. La putin timp dupa operatie am inceput sa am iarasi dureri. De data asta, erau mai urate. Dupa trei ani de chin, am indraznit sa merg din nou la spital. Dupa a doua operatie, deci din 1996 si pana in noiembrie 1998, in fiecare seara cand ma culcam, singura mea dorinta era sa nu ma mai trezesc a doua zi. Cu dureri adormeam, cu dureri ma trezeam. In vara lui 1998, am mers iar la medic, cu inima cat un purice, caci imi era frica de analize. Diagnostic: chist cerebelos. Nu stiam ce sa fac, nu mai suportam alta operatie. Nu mai aveam putere sa lupt, eram sleita, am luat hotararea sa plec din spital. Mi-am zis: cate zile oi mai avea de trait, atatea sa fie! Ma resemnasem, dar intr-o zi, sotul meu a adus acasa revista "Formula As" si mi-a aratat articolul cu d-l Calina. M-am bucurat foarte tare, nu stiu cum sa va zic, mi s-au luminat ochii cand am aflat despre cazul d-lui Calina si vindecarea sa spectaculoasa. L-am contactat si am inceput tratamentul. Am urmat doua luni de zile cura cu spanz, exact cum ma invatase d-l Calina. Imi spusese el ca se intampla lucruri inexplicabile atunci cand organismul incepe sa se vindece, dar nu l-am crezut. Deodata, dupa cateva lingurite de ceai, sa-mi revin? Nu-mi venea sa cred! Dupa ce am terminat cura cu spanz, eram ca noua. Dovada? Copilasul meu in varsta de noua luni. Dupa tratamentul cu spanz, cand eram deja mult mai bine, am ramas insarcinata si anul trecut am nascut un baietel.
Draga redactie, se poate scrie o carte despre cate am patimit. Se spune ca fiecare, in viata, are de dus o cruce. A mea, pentru un timp, a fost foarte grea...Un om cu credinta in Dumnezeu a usurat-o. Eu si sotul meu dorim sa-i multumim d-lui Calina pentru tot binele facut. Ii multumim pentru ca ne-a ajutat si ne-a inteles cat ne este de greu. El ne-a facut sa credem din nou in oameni. In fiecare zi il pomenesc in rugaciunile mele. Dumnezeu sa-l binecuvanteze! Multumesc si revistei "Formula As", pentru tot sprijinul acordat cititorilor."
M.P. - Iasi, tel. 0232/22.61.52

Florentin Popa
D-l Dumitru Calina poate fi contactat la tel. 0232/23.21.21, 0722/66.04.06
Reply With Quote