Subiect: o informatie
View Single Post
  #8  
Vechi 02.11.2008, 12:50:27
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut232 Vezi mesajul
Va rog sa ma scuzati ca fac un nou topic, dar am nevoie de o informatie.
Sotia mea a fost diagnosticata cu o tumora pe creier, la care doctorii nu prea stiu ce sa zica...
vreau sa merg sa vorbesc cu un preot vazator cu duhul, dar nu cunosc pe niciunul...
daca imi poate da cineva o informatie, maine vreau sa merg la iasi, la mitropolie, pt ca stiu ca este un preot vazator cu duhul acolo, dar nu mai stiu cum il cheama.
ma poate ajuta cineva cu un nume?
Parintele Iustin Parvu de la Petru Voda (judetul Neamt). Se poate ajunge la manastire pe traseul Iasi - Tg. Frumos - Pascani - Tg. Neamt, de la Tg. Neamt se merge spre Poiana Teiului / Targu Mures. La vreo 30-40 de km. de Tg. Neamt se face drepta spre mangastire (este si indicator). Manastirea e la vreo 5-6 km de drumul principal. Se poate ajunge si cu microbuzul Iasi - Tg. Mures, care trece prin dreptul ei, sau cu microbuz special din Piatra Neamt, care merge zilnic pana in curtea manastirii.

Toata lumea spune ca Pr. Iustin este vazator cu duhul, dar Parintele isi ascunde darul (sau cel putin incearca). Tot timpul este coada de asteptare, cel mai bine e de mers intr-o zi nelucratoare. Se poate dormi si manca la manastire, nu costa nimic.

Bogdan.
Reply With Quote