View Single Post
  #19  
Vechi 31.05.2010, 08:24:15
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Dar "voia Tatălui Meu Celui din ceruri" este ca toți oamenii să fie încorporați în Biserica Sa și și să nu o părăsească, fiindcă se vor îneca.
Eu sunt de acord cu dvs, dar acum ne lovim iarasi de definitia Bisericii, pe care se pare ca o vad diferit de dvs. Consider ca doar credinta in Hristos aduce mantuirea si te face membru al Bisericii, nu neaparat apartenenta la o organizatiee care se numeste "Biserica". Ma iertati, nu vreau cu nici un chip sa fiu rautacioasa, e doar felul cum vad eu lucrurile.

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Despre cei care, fără să fie cu apostolii, scoteau demoni: Isus arată că poate face instrumente ale Binelui și din cei care nu sunt ucenicii Săi. Nu spune că aceia se vor mântui.
Adevarul e ca nu stim exact la ce s-a referit Domnul. Putem doar sa presupunem. Dar exprimarea exacta este: "Nu-l opriți;... căci cine nu este împotriva noastră este pentru noi." Putem fi pentru Domnul si sa mergem in iad? Eu as tinde sa spun ca nu...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote