View Single Post
  #4  
Vechi 03.09.2009, 13:30:51
ella87ella ella87ella is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.12.2008
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

Citat:
În prealabil postat de teatru-copii Vezi mesajul
Lupta o duce Dumnezeu, noi numai pacatuim. De noi tine doar alegerea, vointa de a-L urma.
Doamne ajuta!
Da asa e, lupta o duce Dumnezeu, dar "noi pacatuim", cum sa devenim mai tari in fata pacatelor, cum sa evitam sa nu le mai facem, stiu ca prin rugaciune, prin mersul la biserica, prin credinta si bunavointa de a te schimba, dar daca peste un timp cazi din nou in pacat....atunci constiinta si dezamagirea te va mustra...
Intr-o lume in care totul pare permis, intr-o lume in care rar gasesti oamenii sa ti impartaseasca aceleasi idei si principii de viata, intr-o lume in care totul pare firesc........intr-o lume in care uneori pari nebun...
Eu vreau sa ma schimb, dar cand le zic unor prieteni despre schimbare sau incerc si eu sa ma consult cu ei, sa le impartasesc credintele mele, scopul meu, ei zic ca vb ca si o "pocaita" sau ca nu am dreptate si asta imi da deznadejde si confuzie, ce frumos e cand in jurul tau sunt oameni care te sustin, care impartasesc aceleasi scopuri, parca lupta spre schimbare e mai usoara.
Si ce grea e schimbarea dupa ce ai gustat pacatul.
Cred ca toti avem o sansa pt a ne schimba, numai sa nu o pierdem si sa o apreciem, da schimbarea e o lupta continua cu pacatul.
__________________
"Trebuie sa ne lepadam de omul cel vechi si sa ne imbracam cu cel nou!"

Last edited by ella87ella; 03.09.2009 at 13:37:23.
Reply With Quote