Subiect: Frica de moarte
View Single Post
  #7  
Vechi 27.06.2006, 12:57:19
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

T-Bone, te inteleg. Dar, ai grija de tine. Avem ratiune ca sa o folosim. Roaga-te Bunului Dumnezeu pentru odihna fratelui tau, pentru iertarea pacatelor lui si aprinde cate o lumanare, acasa sau la biserica. Repet, respecta macar o parte din sfaturile care ti s-au dat. Trebuie sa traiesti decent, dar pentru aceasta tine-ti gandurile in frau. Fiecare om are propriile angoase, dar depinde de fiecare sa le domoleasca, sa nu se lase doborat. Noi trebuie sa stapanim gandurile, nu sa ajungem robii gandurilor. Sunt atat de multe lucruri pe care ai putea sa le faci si care ar putea sa-ti ocupe timpul si viata. Si nu uita: cand ti-e mai greu si simti ca nu mai poti, ROAGA-TE! Puterea rugaciunii este fara egal.

Pentru EUGEN: Cand tatal meu a murit nu eram acasa. Mi s-a povestit pe urma ca in ultimele minute tot striga numele fratelui mort si-i spunea sa-l astepte ca vine cu o sticla de vin. La fel, intreba cat e ceasul. Din minut in minut. Nu prea stiu ce sa cred dar, probabil sufletele celor plecati le asteapta pe cele care vin. In casa la noi nu prea se vorbea de acel frate al tatei care a murit cand tata nici nu era casatorit iar noi, copiii lui, nu existam nici macar ca idee.
Reply With Quote