View Single Post
  #3  
Vechi 11.03.2011, 11:51:48
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
De ce sa se roage ? Nu inteleg de ce i-ar ajuta Dumnezeu dupa ce le-a troznit un cutremur/tsunami . (E sadic ?) Sau de fapt Dumnezeu n-a avut legatura cu cutremurul sau tsunami-ul si nici n-are de gand sa-i ajute, da' daca fratii romani se roaga pentru japanezi atunci o sa faca ceva ? Sau poate Dumnezeu oricum ii ajuta da' daca fratii romani se roaga, El ii ajuta si mai mult ?
Este firesc sa fii nedumerit atunci cand te bazezi pe o logica aparenta,dar care nu se poate aplica si lumii spirituale.Lumea spirituala are cu totul si cu totul alte reguli decat cea materiala,iar ceea ce noua ni se pare nedrept,sadic si fara noima,dpdv spiritual capata foarte mult sens.
Lumea asta nu este decat o trecere scurta,o scoala a evolutiei spirituale si din pacate,multi dintre noi invatam prin suferinta ceea ce am putea invata prin iubire.
Si da,rugaciunile si gandurile pozitive indreptate catre cineva ajuta si chiar foarte mult.Dar,ca sa poti intelege forta acestor actiuni e necesar sa le treci prin propria ta traire,altfel e greu de crezut ca vei pricepe ceea ce ti-am scris eu aici.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote