View Single Post
  #9  
Vechi 31.10.2008, 11:52:18
maggie maggie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2008
Mesaje: 12
Implicit Rugati-va pentru noi!

Dragii mei! Nu stiu daca sunt fericita sau trista. M-am rugat la Dumnezeu si la Sfanta Fecioara sa-mi dea un copil si cu scurt timp in urma (in ziua de Sfantul Dumitru) am aflat ca sunt insarcinata. Din pacate, analizele de sange nu au iesit tocmai bine, deocamdata exista un mare risc ca bebe sa nu fie bine fixat si sa nu pastrez sarcina. Cum va spuneam, nici nu stiu cum ma simt - sunt fericita si trista in acelasi timp, ma simt neputincioasa, nu pot decat sa ma rog. In acest moment, numai Bunul Dumnezeu ma poate ajuta. Numai El poate face ca bebelusul meu sa se dezvolte si sa reziste pana la termen. Stau cu mainile pe burtica, acolo unde ar trebui sa fie, incercand aiurea sa-l protejez, plang si ma rog la Fecioara sa aiba grija de el... Poate unii dintre voi puteti intelege ce e in sufletul unei femei in astfel de momente.
Va rog, ajutati-ne cu rugaciunile voastre. Rugati-va pentru noi, pentru mine, care poate nu merit mare lucru, sunt un om cu multe pacate, dar numai Dumnezeu stie cat le regret... dar mai mult pentru farama de viata din mine. Rugati-va sa nu moara... Sa il ia Maica Domnului in grija ei, sa-l tina acolo, sa-l faca om...
Reply With Quote