Subiect: HOROSCOPUL !
View Single Post
  #29  
Vechi 10.05.2007, 00:24:48
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nitro
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Citat:
În prealabil postat de Nitro
cristi , nu-mi spune ca ti-am spulberat credinta in horoscop ! Sorry ! Cred ca pt. u e ca si cum ai afla ca nu exista mos craciun si ca parintii sunt cei care iti iau cadourile de sub pom :D

Eh , asta e , grow up !
Daca nu poti suporta adevarul , asta e , inchde ochi , tine-ti respiratia , numara pana la 666 apoi da drumul aerului :D
Smerenia iti lipseste cu desavirsire, ca si credinta. In plus manifesti mult infantilism , de care nu esti probabil vinovat, find o chestie hormonala virstei sau imaturitatii de care dai dovada. Crezind ca esti super inteligent si atotstiutor, fara sa-ti dai seama, limeresti numai pe alaturi. Te compatimesc din tot sufletul , dar momentan, repet , momentan esti "orbit" de idei si concepte puerile , ridicole caracteristice copiilor din periferii. Timpul le va rezolva ! Recuperabilitatea ta va dura ceva timp, dar sunt sigur ca in timp te vei maturiza, devenind un bun crestin. Aroganta si sarcasmul de mahala pe care o manifesti , probabil si mai mult ca sigur se datoreaza si anturajului pe care probabil il frecventezi. Deci si prin urmare mai multa smerenie, bun simt, credinta si intelepciune nu ti-ar dauna deloc. Din potriva ! DUMNEZEU SA-TI LUMINEZE CALEA PE CARE MERGI ! +
Ma uimesti pe zi ce trece.... !
Atotstiutor e numai Dumnezeu ! Daca nici asta nu stiai.....
Smerenia iti lipseste cu desavirsire, ca si credinta. <<< Da de unde ma sti tu pe mine asa bine incat sa vorbesti asa despre mine ??

momentan esti "orbit" de idei si concepte puerile , ridicole caracteristice copiilor din periferii. <<< Daca asta e "pueril" , cand o sa ma maturizez o sa cred ca tine ca zodiacul e cititul in stele si astre ? Ia uitete mai bine si mai gandestete cine e pueril !


Aroganta si sarcasmul de mahala pe care o manifesti <<< De fapt eram ironic ! Ok , poate am exagerat un pic , dar asta din cauza ca eu am oferit o explicatie stintifica , rationala , logica si intelectuala si u te comporti ca un copil , crezand in continuare ca horoscopul e magie , citit in stele , hocus pocus etc.


anturajului pe care probabil il frecventezi. <<< Tu nu stii pe unde frecventez eu si ce anturaj am , asa ca nu orbii fara sa sti !!



credinta si intelepciune nu ti-ar dauna deloc. <<< MS la fel !
Sufletul ti-e ravasit ! Multa rugaciune, post iti vor ajuta cu siguranta. Lasa horoscopul si cele asemanatoare lui. Intareste-ti dragostea in Bunul Dumnezeu. Citeste Acatistele Maicii Domnului, Acatistele Mintuitorului nostru IISUS , rugaciunile de dimineata si seara ,Paraclisele Maicii Domnului , mergi cit poti de des la biserica , tine toate posturile , mergi la SF.Maslu si la SF.Liturghie si ai sa vezi ca probleme precum horoscopul nu o sa te mai preocupe, ele fiind arme diavolicesti ce indeparteaza omul de la adevarata credinta, credinta si dragostea in Bunul si atotsiitorul Dumnezeu, facatorul tuturor celor vazute si nevazute. DUMNEZEU SA TE-N TAREASCA IN CREDINTA CEA DREAPTA SI ADEVARATA ! +
Reply With Quote