View Single Post
  #6  
Vechi 17.03.2011, 22:20:33
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biancaalexa Vezi mesajul
EU din pacate cunosc foarte bine pe pocaiti chiar exagereaza .asa urla ,de parca cineva e surd ,mie una nu imi place ,si din pacate nu stiu cum sa fac sa vina prietenul meu la religia mea ortodoxa .
Pe mine ce ma supara la ei e ca :nu cred in icoana ei spun ca icoanele sunt chip cioplit ,

nu is fac cruce ,crucea este foarte importanta ne pazeste mereu , nu crede in Maica Sfanta
dupa parerea lor e ca Maica Sfanta a fost o simpla femeie ,nu i inteleg cum poate sa minta in halul asta nu le este frica de Dumnezeu ?
Sau am mai auzit pe unii zicand :ca Domnul le-a vorbit ,si ca le-au vazut pe Domnu ,vai da cum sa minti asa mie una mi-ar fi frica sa zic asemnea minciunii .
Ai vazut tu drac sa dea cinstea cuvenita icoanelor, crucii, moastelor, Maicii Domnului?...eu unul nu am vazut...
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.
Reply With Quote