View Single Post
  #118  
Vechi 13.05.2021, 15:08:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Da, am fost dat afara mereu fara drept de aparare de teroristi si mincinosi exclusivisti asa ca tine, care s-au unit in haita si cereau in cor bannarea mea desi nu am hulit pe niciunul dintre ei. Stii pentru ce s-au asociat sa ”apere” ortodoxia? Pentru ca eu nu credeam in teoriile mincinoase ale lumii stiintifice pe care ei le propagau, ca nu credeam in pamantul glob si alte minciuni stiintifice si pentru ca credeam in Cele7Tr.Ap in timp ce ei batjocureau, huleau si condamnau mintind asa ca tine.
Ai fost data afara pentru ca esti un sectar care nu doar face tulburare ci strica turma lui Hristos cu mizeriile lui.
Exact asa mintea cualitia puilor baronului de Miunhauzen.

Citat:
Pe forum ai produs doar prozelitism, teorii, elucubratii, mediocritate, trambitari.
Iar visezi-minti-facirau-hulesti-rulezi acelasi program din reflex si esti exemplul hulei la adresa lui Dumnezeu (Cele 7Tr.Ap. si a celor din BOR care sunt nevoiti sa-ti reciteasca la infinit desertaciunile cu care lovesti exact in centru)

Citat:
Scopul tau pe forum este prozelitism sectar infect. De asta ai fost dat afara.
Ma confunzi iar si iar cu Ewald Frankenstain, despre el niciun cuvintel, deci e clar rulezi acelasi program antiortodox si antiromanesc si nu poti sa iesi din el decat la final de program executat, prin maxima hula-rautate.

Am fost dat afara pentru ca unii au pus botul la gogoritele haitei puilor baronului de Miunhauzen. Cand vine un fane-bolovanul, garcea-teroristul in balta toate broastele micute si naive cred ca a venit un greu, un om de valoare care apara ”ortodoxia”, de fapt a venit idolul naivilor pripiti pe care il cred orbeste pentru ca atunci cand vorbeste se erijeaza de vorbeste in numele BOR si al sfintilor cu tupeu maxim instigand la razbunare, bucuria nebunilor.

Citat:
Nu ca ai fi vreo poama ortodoxa reusita.
Esti o hiena sectara care musca din ortodoxie si din ortodocsi.
Repeti programul-visul-memoriacolectiva confuziva, nu sunt Ewald Frankenstain oricat ai repeta. Nu musc din ortodoxie ci tu musti din bunul simt, din evidenta incercand sa te dai victima, sa victimizezi ortodoxia si implicit forumistii sa se creada victime. Ti se pare ca i-am facut rau cuiva? Vad ca de cateva luni tu-mi faci rau pe toate firele de discutie la fiecare postare de a mea. Cele 7 Tr.Ar. si manastirile intemeiate de ei nu sunt neo protestante! Deci esti un Confuzius-budai care vrei sa faci ordine pe dos.

Citat:
De asta ai fost dat afara, pentru comportament si teologie antiortodoxa.
Pui in dreptul meu vina ta? E real ce spui doar ca e minciuna. E reasl ca exista pe aici un comportament si o teologie antiortodoxa, doar ca nu e a mea ci a ta.

Citat:
Nu te mai poza in victima te milogesti de 10 ani de zile si spurci tot ce prinzi in jur.
Vise-minciuni-hule-program din care nu poti iesi decat dupa ce spurci totul la maxim. N-am venit sa cer mila ci in general fac mila.

Citat:
De asta esti un sectar nerusinat care ai fost de atatea ori dovedit si alungat.
Sunt mirean din poBOR insa tu crezi ca prin vise-minciuni-hule-repetare de minciuni poti baga in memoria colectiva minciuna ca un adevar. Incearca poate iti iese. Fraieri gasesti... de fiecare data s-au gasit destui care sa apere ortodoxia si forumul ortodox de... de... de Domnul Iisus Hristos, vezi Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului Hristos-Cuvantul! Necredinta,minciuna si hula da bine la public, pare semnul superstitios pe care dacva il ai atunci oricate minciuni, rautati si hule ai face si ai aduce nu patesti nimic. E atractiv pentru oricine, toti vor un astfel de semn care sa-i ajute sa scape de.... ADEVAR.

Citat:
Nu ai fost banat ci alungat. Ceea ce este mult mai rau. Ar fi trebuit sa iti fie lectie de minte si de pocainta.
Exat doar ca nu pentru mine ci pentru cei ce au facut asta!!!
Rusine lor, rusine lor, rusine teroristilor!

Citat:
Esti acelasi sectar ca acum 10 ani de zile. Aceeasi poama rea si otravitaore.
Iar ma confunzi cu Ewald Frankenstain. Sunt mirean din poBOR si sunt poama buna, tu nu ajungi la ea. Asa spun toate vulpile care nu ajung la strugurii copti: sunt acri, rai si otravitori.

Nu ajungi la struguri pentru ca singur te-ai inchis afara atunci cand ai ales sa fi pui insemnat al baronului de Miunhauzen. Pacat de tine. Te rog sa continui vise-minciuni-hule-program cu un singu exit fatal, pe toate firele de discutie si dupa fiecare postare a mea sa-ti dai drumul la cate 3-4 postari. Poate reusesti sa-i zapacesti pe toti sa te creada ca eu am fost si ca sunt de vina... pentru ce faci tu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 15:35:13.
Reply With Quote