Subiect: monahism
View Single Post
  #6  
Vechi 08.03.2007, 21:45:32
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.566
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
Citat:
În prealabil postat de cozia
Eu zic sa nu-i plictisesti cu dogme de la inceput, ia-i mai usor cu ceva proiecte din hirtie/carton, sa construiasca o bisericuta ceva sau o minastire plina de calugarite sau calugari si lasa-i pe ei sa coloreze, sa decoreze, sa se implice si sa prezinte in fata clasei ceva din viata de la minastire.
:D:D:D:D:D:D:D, cozia draga e vorba despre clasa a 6-a si nu despre gradinitza... :),

Povesteshte-le de cate o dogma, doua..., si i-atzi putea pune si sa efectueze cate un mic canon... dar mult mai simple decat la biserica, si mai mult pentru invatzatura scolareasca. :)
Da, ai dreptate asa ar trebui, insa nu stiu de cind nu ai mai dat tu pe la scoala insa vremurile s-au schimbat si nu stiu daca ai observat dar noua societate, cea imbratisata cu brio de Romania ne vrea pe toti infantili la minte ca altfel nu s-ar vinde nimic si economia EU si US s-ar duce pe copca. Da, este o realitate. Iti spun pentru ca stiu.

:D:D:D:D:D:D Eu de fapt mor de ris in momentul asta,:):) gata uite mi-am revenit:dontgetit: De fapt proiectul asta(Catedrala medievala) este cam de clasa a 8-a in EU si Canada, ....scuza-ma un pic:D:D:D:D:D:D:D
Reply With Quote