Subiect: FORUM
View Single Post
  #4  
Vechi 10.04.2007, 15:14:23
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

desi ar trebui sa scrie toti la acest topic,observ ca nu scrie nimeni ,desi ar fi un bun prilej pt. moderatori de a imbunatati acest forum .Eu cred ca exista mai multe categorii de oameni care intra si banuiesc ca cei mai multi sint tineri,adica pina la 45 ani.Cei care se folosesc cel mai mult sint cei care citesc putine carti duhovnicesti si pun intrebari care necesita raspunsuri lamuritoare.Dar asta nu exclude o convorbire cu duhovnicul lor in leg. cu problema care ii framinta.
A doua categorie sint cei neortodocsi sau care sint in cautarea unei cai si vor sa mai afle una-alta,adica puncte de vedere.
Altii sint cei care nu stiu nimic ,dar nici nu ii intereseaza prea mult din ce se discuta ci scopul lor este sa PROVOACEtulburari ca de ....asa este si cel rau isi baga coada lui peste tot!
Altii citesc mult si stiu multe si vor sa fie de folos celor care au nelamuriri.CINSTE LOR.!
Altii [printre care ma numar si eu] au ajuns accidental pe forum a dintr-o greseala de clic si rasfoind forumul s-au gindit sa fie de folos atit cit stiu ei chiar cu riscul de a fi neplacuti cind se atrage atentia asupra unor pacate ca JUDECAREA APROAPELUI,care este un pacat foarte mare in ochii lui DUMNEZEU.pE UNII CA ACESTI AM CAUTAT SA II MAI CALMEZ PRI INTERVENTIILE MELE ,CHIAR CU RISCUL DE A-I SUPARA POATE. dAR E MAI IMPORTANT SA NU-L SUPARAM PE DUMNEZEU!
aLTII DISCUTA PREA MULT IN COTRADICTORIU ;daca ar citi prin situ-rile ortodoxe ar gasi raspuns la nelamuririle lor ,un raspuns mai competent ,de la personalitati religioase si nu s-ar mai ciondani[adica dicutie in contradictoriu]
In ce ma priveste eu tot ce-am scris se bazeaza pe citit din carti duhovnicesti si numai cind a fost cazul din propria experienta de crestina.eu am cumparat din 1990 carti duhovicesti pe teme care ma interesau, dar am mai primit dipa vreo 5 ani canon SA CITESC CIT MAI MULTE[pe linga rugaciuni] ,CA SA CUNOSC CIT MAI BINE [tot ce e in leg. cu ADEVARUL,adica cu DUMNEZEU.
IN LEG. CU DOMNIA TA iosif,AI INITIAT F. MULTE TOPICE ,INCIT CRED CA ESTI MODERATOR ACI IN FORUM,SAU DC. NU ESTI CEL PUTIN PE LINI A TEOLOGIEI ESTI.Faci parte dintr-o categorie mai rara ,adica tu nu pui problemele in topice pt ca ai nelamuriri ci pt a afla alte pareri si pt a ajuta unde vezi ca unii sint cam nelamuriti. Am citit cele 2 articole de pe site-ul indicat si mi le-am tras la imprimanta ca sa le citesc in liniste.ai scris f. frumos acolo. DUMNEZEU SA ITI AJUTE PE MAI DEPARTE IN TOT CE ITI DORESTI.
iN CE MA PRIVESTE EU NU VOI MAI INTRA [SPRE BUCURIA UNORA]pt. ca mai multe carti duhovnicesti de citit ,ritmul meu de cumparare fiind mai rapid decit cel de citire!
SUCCESE PE TOATE LINIILE CELOR CARE SCRIU IN ACEST FORUM ,CELOR CARE AU AGREAT CE AM SCRIS EU CIT SI CELOR CARE NU M-AU AGREAT SI S-AU SIMTIT POAYTE OFENSATI,IN MOD NEJUSTIFICAT.
Reply With Quote