View Single Post
  #26  
Vechi 05.11.2010, 13:58:58
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Stai un pic..perceptia generala despre Hristos ne vine de la cineva care nici macar nu a fost discipolul lui, Pavel, intelegi?
Pavel-evreul, a creat religia crestina, opusa,... pentru raspindire si promovare la modul anarhic-rebel, celei iudaice.
Ca dovada sta faptul ca Pavel nu s-a inteles cu nici unul dintre discipolii-apostoli care l-au vazut pe Hristos in fata si au petrecut timp cu El.

Faptul ca in afara de Pavel vre-unul dintre ei au parasit Iudeea sunt basme de adormit copiii.
Petru nu a calcat in Roma si la fel nici unul dintre Apostoli.
Apostolii au incercat sa se organizeze in Iudeea ca fiind urmasii lui Hristos insa nu au reusit sa rastoarne mentalitatile locale si in afara de mintuirea lor personala altceva in genul unor miscari iudaice de masa de urmare a lui Hristos nu au reusit.

2. Jignesti urit alta religie. Urit din partea ta. Tu stii ce simt milioane de oameni cind ii jignesti astfel?
Iti pasa?
Te-ai gindit vreodata la aspectul asta?
Ti-am spus nu odata sa citesti Istoria religiilor de Mircea Eliade, asa am avea un dialog...
Noua credinta ne-a venit de la Sf Apostol Andrei, nu de la Sf. Ap. Pavel ! Textul "Pavel-evreul, a creat religia crestina " reflecta inclutura religioasa crasa..

Daca musulmanii se simt jigniti este ok din partea mea. De 14 secole verii populatiilor musulmane se incurca intre ei, ca asa le-a spus Mahomed ca este bine ! Ai auzit de degenerare genetica ?

Este un sat de maghiari prin Ardeal, cu o comunitate vadit degenerata, fenomen aparut ca urmare a grijii de a pastra averea in familiile de maghiari, mai ales pt a nu se incurca cu romanii...Astora, ca sa degenereze, le-au trebuit mai putin de 1 secol.

Diavolul a gandit "inteligent": " le impun cu biciul si zaharelul o religie smintita, dar stiu ca nu va fi suficient sa-i fac discipoli fermi , asa ca o sa procedez la o degenereare genetica.." Azi, in mileniul 3 , nimeni nu mai face in lume ce fac ei !
Reply With Quote