Subiect: Frica de cel rau
View Single Post
  #4  
Vechi 03.09.2011, 21:13:35
Azzuurra Azzuurra is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 152
Smile

Citat:
În prealabil postat de AlexieOmulLuiDumnezeu Vezi mesajul
Ma cheama Emanuela si am 13 ani.Am o sora la manastire si m-am dus acolo in vacanta.Am vazut acolo niste femei demonizate cel putin asa mi-a spus sora mea.Se uita incruntata la Icoana Facatoare de minuni a Maicii Domnului si mi-a zis sora mea ca facea ca leul si ca sarpele.Atunci mi-am dat seama ca cel rau le stapanea.De atunci s-a starnit o frica in mine.Stiu ca frica aceasta vine de la diavol si ma cam sperie.Mi-e frica ca cel rau sa nu intre in mine deoarece gaseste locas slab.M-am dus m-am spovedit si parintele mi-a spus ca nu am destula credinta si sa fac mai multe rugaciuni cu credinta.Si sa am nadejde ca el ma va apara.Dar cum ma va apara Domnul cand eu am pacate desvarsite.Aceasta intrebare mi-o pun intotdeauna.Imi inchipui multe lucruri si cred ca asta ma sperie.

Doamne fereste!!!

Ti-am raspuns si la postarea ta legata de calugarie. Cred ca faptul ca ai o sora in Manastire te ajuta foarte mult si mai ales ca ai si fost acolo. Ai cu cine vorbi, si cu sora ta, si cu celelalte Maici si cu Parintele.

Legat de frica ta. Poate vei vedea in viata multe lucruri si te vor impresiona. Daca nu esti suficient de puternica sa privesti sau sa auzi, nu privi si nu asculta. Banuiesc ca porti cruciulita. Celor rai le e cam frica de ea. Si de fiecare data cand ti-e frica, sa te rogi in gand. Ai grija de tine.
__________________
"Fericit este cel ce se bucura si isi poarta crucea sa fara murmur. " Ducele Ioan Constantinovici
Reply With Quote