View Single Post
  #16  
Vechi 19.06.2015, 11:16:38
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
la ce te refereau cu "tratament bun"?

Ce medicamente, mai exact?

Stiu un astfel de caz.
AlinB, nu e cazul sa intram in amanunte legate de tratamentul pe care-l face mama. Problema mea este legata de cazarea si ingrijirea ei.
Sufera de aceasta boala de f mult timp si am incercat extrem de multe tratamente si niciodata nimic nu da rezultate care s-o puna pe linia de plutire definitiv. Schizofrenia nu se vindeca, si ea a trecut de varsta la care ar putea avea reveniri spectaculoase, mai ales ptr ca refuza tratamentele cand nu este spitalizata. Deci,orice tip de medicament ar fi cineva trebuie sa i-l administreze, si asta presupune ca ea sa fie undeva sub supraveghere medicala. De noi nu asculta si nici nu accepta sa locuiasca cu noi, oricum am mai scris ca nici nu am posibilitatea de a locui impreuna cu ea ptr ca am un copil mic si e prea periculos sa stea in aceeasi casa cu el. Are uneori accese de furie si daca eu eram suficient de mare ca sa ma apar cand s-au manifestat prima data, nu as risca niciodata sa-mi expun copilul la contactul permanent cu un bolnav imprevizibil.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote