View Single Post
  #52  
Vechi 21.07.2016, 23:08:15
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Nu esti numai tu intr-o casa, si nu poti fi rupt complet de lume.Dar trebuie pastrate niste granite in viata.Era in urma cu vreo 22-25 de ani era la TV o emisiune in care Iuliana Marciuc raspunea telespectatorilor din partea TVR la mai multe intrebari ale telespectatorilor.La un moment dat cineva a intrebat de filme erotice.Raspunsul a fost ca niciodata si niciunde pe postul national nu se va da asa ceva.Dar emisunea urmatoare foarte multi erau indignati de intrebarea pusa si au scris catre prezentatoare.

Acum opinia publica este zero.Imi baga pe gat ce vor ei in contracte private. Si spui sa renunt la TV.Te poti tot trage in spate, dar sa stii ca la un moment dat trebuie sa iei o pozitie.
Sunt copii sau tineri in formare care erotismul zilnic fara frau le deformeaza mintile.
Daca nimeni nu spune nimic,nimeni nu ia nici o pozitie nu e bine.Cum spune la psalmul 14:
1. Doamne, cine va locui în locașul Tău și cine se va sălășlui în muntele cel sfânt al Tău?
2. Cel ce umblă fără prihană și face dreptate, cel ce are adevărul în inima sa,

Cum facem dreptate tacand,sau evitand la infinit lupta.Ti-am spus vin momente cand nu ai ce face esti, cu spatele la zid si nu mai ai incotro s-o apuci.Nu poti evita la infinit lupta.
Cum spune psalmul 58:
1. Oare, tacand, faceti voi dreptate? Oare asa judecati voi fara partinire, fiii oamenilor?

Am facut greseala sa fac la un moment dat un abonament pe Net la Telekom.El era o valoare cand a venit fisa acasa cu plata alta valoare.Cand faci o comanda la o carte sau un produs iti vine in casuta un mesaj cum ca ai comandat cutare, in valoare de atata.La Telekom nu a venit asa ceva.Numai contractul dupa ceva vreme.Adica daca va faceti contracte dinastea pe Net scrieti pe o bucata de hartie pret+configuratie.Eu am avut surpriza sa citesc dupa cand am vazut ca nu corespundea ce am comandat cu pretul ca de fapt era valabil doar daca nu ai mai avut contract la ei.
Concluzia sunt in cautare de un furnizor de telefonie care sa aiba si fix ca la tara nu e semnal.
Doamne indura-te spre noi!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote