View Single Post
  #25  
Vechi 15.08.2016, 11:07:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
Asa este ca nu sunt prea sportiva. Copil fiind ma bucuram mult de sport, dar am pierdut asta...
Timpul sa recuperezi. Pentru tine, pentru binele familiei.

Citat:
In privinta caracterului sotului, nu pune asa accent pe forma fizica.
Si totusi ti-a adus niste reprosuri de care te-ai simtit destul de atinsa. Daca ai reactionat vehement in ocazii asemanatoare, probabil ca ezita sa-ti spuna exact ce gandeste.

Citat:
Pot sa zic ca e mai intelectual asa (desi ii place si sportul pentru ca defuleaza). Ce mi-a placut la el e tocmai faptul ca nu e superficial. De-asta l-am luat. L-am vazut om de incredere, serios, cu principii, familist (multe din ele ar putea fi principii crestinesti, dar el nu e credincios). Nu ar fi genu sa se duca dupa alta ca are sanii mai mari sau picioare lungi, sau pentru sex.
De ce crezi ca ar cauta alternative neaparat/doar pentru sex?

Citat:
Daca nu ar mai merge relatia probabil ca s-ar investi in alt domeniu, ar face inca si mai mult sport, s-ar inchide in el, s-ar concentra pe munca.
Ce te face sa crezi asta? Doar nu exista un precedent?

Citat:
In schimb e adevarat ca e mai comod de fel, un pic lenes, un pic egoist... Adica cu greu il fac sa renunte la ceva ce ii face lui placere ca sa ma ajute. Dar vad totusi ca face eforturi, poate ar trebui sa am si eu mai multa nadejde si sa nu mai vad lucrurile asa negativ.
Repet, exemplul din familie e foarte important.
Daca asa a vazut la parintii lui, asa a fost obisnuit de acasa, nu trebuie sa i-o iei in nume de rau.
Poate pentru el doar a schimbat mama, atata tot.

Ai o discutie calma cu el, explica-i ce responsabilitatil trebuie sa preia zilnic, eventual sa preia in totalitate rolul tau macar o zi pe saptamana sa vada exact cum e, poate asa iti va aduce mai putine reprosuri.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote