View Single Post
  #30  
Vechi 16.08.2016, 11:54:55
Monnis Monnis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2012
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 184
Implicit

Bună, Carine!
Uite, din experiența mea, să știi că în căsătorie lucrurile se schimbă și în bine, inclusiv mentalitatea și disponibilitatea soțului de a se implica în creșterea copiilor și în treburile casnice. Ideea este să nu uiți să îl faci să se simtă iubit și apreciat și să conștientizeze că ajutorul lui chiar este foarte important.
Bine faci că te gândești să îți iei ceva ajutor la menaj, doar n-o să stai cu casa murdară sau să te extenuezi încercând să le rezolvi singură pe toate.
Referitor la sport, eu, când erau copiii mai mici și nu mă puteam dezlipi de ei, mă distram acasă, cu gimnastica aerobică. După 30 de min. de țopăială și curs apele de pe tine, garantat viața pare mai roz. Avantaje aici - te distrezi și tu și copilul, fără să dai bani la vreo sală și fără să pierzi timpul cu deplasarea. Dezavantaje - praf suplimentar!
Acum, fiindcă suntem pe un forum ortodox, trebuie să îți spun, că în momentele mai ciudate din viața mea, am apelat la ajutorul rugăciunii și am simțit din plin ajutorul lui Dumnezeu. Uite, luna aceasta, pe 26, sunt sărbătoriți Sfinții Adrian și Natalia, ocrotitori ai familiei.
Doamne Ajută, Carine!
__________________
"Fiți întelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii" (Matei 10, 16-22)
Reply With Quote