View Single Post
  #14  
Vechi 23.11.2016, 11:17:39
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

-Cu prietenii din copilarie

Este foarte frumos, atunci când oameni care au copilarit impreuna, au pastrat legatura si relatia de prieteni si atunci când au deveni adulti!
Din fericire am si prieteni de acest fel, pe care practic i cunosc de când s-au nascut, si cu care am ramas prieten si in ziua de azi! SUnt oameni de mare caracter si tinuta morala!
De altfel nasul de cununie l-am ales tot dintre ei.

Este adevarat ca in anii 80- 90, când nu exista aceasta imensa tentatie a tehnologiei (Facebook, tablete, smartphonuri, jocuri pe calculator, etc), copii si adolescentii petreceau mult mai mult timp jucandu-se impreuna, prin activitati in aer liber (de baza atunci fiind bicicleta, fotbalul, jocurile in aer liber, etc) si in acest fel se sudau relatii de prietenie mult mai apropiate, mai sincere.


-Cu fostii colegi din armata

Pe vremea când stagiul militar era obligatoriu, in timpul stagiului militar se sudau de multe ori prietenii intre soldati, care ramaneau si peste ani!
Tata a avut un coleg de armata (când a facut stagiul militar pe santierul de constructie a hidrocentralei Sadu, in 1953), cu care si peste ani a ramas prieten foarte bun, care apoi i-a devenit si cumatru.
Reply With Quote