Subiect: Sa fie omorati!
View Single Post
  #38  
Vechi 19.08.2017, 23:25:09
Palamist Palamist is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.06.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul



Cunosc sute de oameni ce s-au dus la biserica in perioada comunista fara sa aiba nicio problema din partea statului.
De pasti.Si eu ma duceam, nu lipseam in niciun an.De pasti.
Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Sa nu uitam ca pe vremea aceea ascultam radio Europa Libera cu ferestrele inchise ca sa nu fim auziti de vreun vecin "binevoitor" care dupa 1989 va deveni mare persoana bisericoasa.
Astea-s insinuari rautacioase (la ce te poti astepta de la un umanist?).Tot crestinismul e de vina si pt comunism?De parca crestinismul nu ateii si umanistii ca tine ar fi inventat si comunismul si nazismul si stalinismul si, cel mai inspaimantator si mai dezgustator dintre toate, neomarxismul actual.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Ieri am vazut la televizor niste femei in varsta umbland in patru labe ca sa se inchine la o icoana. Primul lucru care mi-a venit in minte a fost urmatorul: patrupede. Iar al doilea lucru: iata chipul lui dumnezeu in om. A merge in patru labe ca un animal inseamna a te comporta asemenea lui dumnezeu (nu pot sa mai scriu Dumnezeu cu litera mare in aceste conditii)? Probabil ca putini care vad aceste imagini isi dau seama cu adevarat cat de mult ne poate dezumaniza crestinismul dus pana la ultimele consecinte.
Crestinismul nu ne poate dezumaniza, din moment ce menirea lui este tocmai sfintirea si indumnezeirea omului.Ceea ce dezumanizeaza sau, mai bine zis, subumanizeaza omul este umanismul.Umanismul spune ca suntem perfecti asa cum suntem, nu putem si nu trebuie sa incercam sa ne autoimbunatatim, sa ne autodepasim, sa ne maturizam, sa evoluam spiritual.Pt ca umanistii ne vor niste indivizi copilarosi numai buni de manipulat, de indobitocit, de subumanizat:mai mult, actualii umanisti ne vor si inlocuiti:umanistii sunt cei care au ridicat mii de moschei prin vestul Europei si au transformat sute de biserici in moschei:asa se explica alianta misterioasa dintre islam si ateii „umanisti”.Umanistii tai nu sunt impotriva religiei in general, cum mint ei, ci impotriva unei singure religii.Pt ca crestinismul nu e doar religia iubirii, e si religia Adevarului.

Dai exemplu de niste femei batrane care se rugau la o icoana in genunchi.Dar cum ai fi vrut sa stea?In cap, ca yoginii?De ce-ar sta un om inteligent in cap?Te poti ruga si in picioare, sau chiar stand pe un scaun, dar sa nu uitam ca si primii crestini cand au primit Mangaietorul erau in genunchi, se rugau:e ao atitudine exprimata gestic.Iar tu prezinti aceasta atitudine ca fiind dezumanizare?
Subumanizati sunt umanistii si ateii care spun „nu m-ar deranja daca fiul meu ar fi homosexual”.Subumanizati sunt indoctrinatii care sunt de acord cu casatoriile intre ”persoane” de acelasi sex.Subumanizate sunt acele „umaniste” violate de musulmani care nu fac plangere la politie din motive ideologice :„ca sa nu le inrautateasca situatia” .Subumanizati sunt umanistii ca tine care scriau pe pancarte „rapefugees welcome here”.Chiar asa scriau .Subumanizat e acel politician norvegian (Karsten Nordal Hauken il cheama) „ateu, feminst, antirasist si umanist” dupa cum se declara chiar el care, dupa ce a fost violat de un imigrant somalez, plange de mila violatorului ca de ce a fost expluzat. „Oare chiar trebuia sa fie deportat?El e produsul unei lumi nedrepte”.
Subumanizati deci sunt toate victimele propagandei ateiste, propagandei homosexuale , propagandei umaniste si anticrestine.Iar tu esti o astfel de victima.Iar subumanizaNtii sunt slujitorii diavolului care au pus la cale o astfel de propaganda, din ura față de Dumnezeu.Si față de om.Iar tu in loc sa-i urasti pe cei a caror victima esti, continui sa-l urasti pe Dumnezeu.
Eu am incetat demult sa ma mai rog pt voi.Voi sunteti o cauza pierduta.N-am nicio putere.Umanistii sunt mai mult sau mai putin demonizati.
Si toate astea pt ca voi nu credeti in iad.La un moment dat o sa credeti...

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
N-am o problema nici cu evreii, nici cu romanii. Am o problema doar cu iudaismul si cu crestinismul
Cu iudaismul mai putin.Voi aveti o problema cu Hristos si cu cei ce cred in Elt ca voi sunteti precursorii Anticristului.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Nici nazistii nu reprezentau un Germania anului 1933 un procent prea mare.
Nazistii erau atei.Oricum voi, umanistii actuali sunteti mult mai periculosi.
Reply With Quote