View Single Post
  #4  
Vechi 21.03.2018, 20:01:28
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ce ați dori să aflați ca i s-a întâmplat cuiva care prin lipsa sa de profesionalism v-a adus un prejudiciu grav material sau moral?
Ce crezi ca castigi daca doresti raul cuiva? Oricum lucrurile nu se intampla asa cum vrem noi. Eu unul daca as as fi intr-o asemenea situatie l-as injura zdravan pe individ ca sa ma descarc de ganduri negative, iar dupa aceea viata ar merge inainte. Oricum ticalosul si-ar face mendrele in continuare nederanjat si neafectat de ce gandesc eu despre el. Ce as putea face, ar fi sa-l evit pe individ pentru ca -nu-i asa? - daca te-ai ars cu supa sufli si-n iaurt. Dar sa te bucuri ca i-au murit caprele din ograda, mi se pare un lucru lipsit de noima. Oricum nu castigi nimic decat eventual un soi de impacare interioara, satisfactia ca ai fost razbunat, adica nu castigi mai nimic, pentru ca de fapt n-ai fost razbunat, ci asa s-au brodit lucrurile: i-au murit caprele din intamplare asa cum ti-au murit si tie cateodata.

Am fost odata intr-o asemenea situatie. Urata de tot. Am valorificat intreg dictionarul de termeni argotici al limbii romane, iar dupa o vreme m-am calmat, dandu-mi seama ca am mai descoperit o javra de om in lumea aceasta. Asta e, firul vietii...
Reply With Quote