View Single Post
  #16  
Vechi 26.05.2009, 19:52:15
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ba a fost. Chiar Andrei ne-a dat un link superb cu imagini din Ucraina (daca imi amintesc eu bine). Ceea ce ma uimeste insa.. este ca, la vremea respectiva mai toti au spus pe forum ( chiar si fetele tinere ) ca sunt ca niste ingeri... Tot felul de cuvinte frumoase , sincere aprecieri..calde strangeri de mana...dar cand a venit vorba sa punem si noi basmaua in cap....auuuuuu..a inceput "razbelul"!!! Acum nu zic ca e musai basmaua aceea, o pui daca simti nevoia, daca nu...nadajduiesc ca.. vei ajunge sa simti...ce sa fac? Sa duc iar 400 de pagini de "lamurire" si pana la urma sa imi spuneti..bai mai ia o pazua...mai iesi sa vezi cum traieste lumea... Mai bine tac..si spun... faceti cum simtit voi numai veniti la biserica!!! Dar ceea ce ma doare si nu pot sa inteleg , nu pot oricat m-as stradui e ca, apreciem cand vedem la altul dar cand e vb sa facem noi...mai va! Nu mai bine taci (?!) Spune, nu mai bine taci?.. Si nu mai spui, ai o fata atat de senina cu basmaua in cap! Ti se citeste bucuria pe chip. Purtatul baticului reprezinta tinuta morala si o predica a vietii...cum mai spuneam eu pe undeva... Stiti cum vad eu aceste afirmatii (fara fapta)? Ca pe un mare fariseism...un mareeeee falsitate...ori pui basma si iti place ceea ce vezi in oglinda ori nu o pui dar taci!
Eheiii sa vedeti voi cata lume imi voi ridica iara in cap...... bine ca plec..vreo cateva zile...rugati-va sa ma intorc cu bine ca sa fiu aici ca pe "baricade".
Uite linkul postat de Andrei (cozia pe atunci)

[COLOR=#2982b6]http://www.pravoslavie.ru/gallery/image5_2489.htm[/COLOR]
Reply With Quote