View Single Post
  #17  
Vechi 22.08.2011, 20:04:23
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
interiorul este ffff mic... deci peretii sunt destul de grosi ca sa traca radacinile prin ei.
Asadar am ajuns la un consens, ca radacinile sunt intre ziduri. Problema e ca acele firisoare de radacini nu pot sustine copacul, sunt mai mult pentru alimentarea cu apa din sol.
Oricum, eu nu am stiut pana acum de aceasta biserica si nu e cea mai mare minune din ortodoxie, e o minune mai normala.
In schimb auzisem de o povestire de la noi din tara, cu o biserica pe care au crescut copaci, cred ca in Dobrogea. Daca imi amintesc bine un tanar dintr-o familie bogata (cred ca din Rusia) nu a fost lasat sa se insoare cu fata pe care o vroia si s-a sinucis. Parintii au dat bani si au construit mai multe biserici si au spus ca pentru sufletul celui ce s-a sinucis, iar cand Dumnezeu il va ierta si il va mantui sa le dea un semn sa creasca niste copaci pe acoperis. Dupa multi ani (vreo 50 parca) pe biserica de la noi au crescut trei copaci pe acoperis, cel ce povestea l-a cunoscut pe preotul ce slujise la acea biserica.
Reply With Quote