View Single Post
  #21  
Vechi 18.11.2007, 18:03:20
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

am aflat lidia...dar nu am posibilitate ptr aceasta, costa enorm de mult, iar la mine in oras nici nu sunt specialti, nici macar studenti la psihologie ca sa poti sa ii formezi...
elena ..fetita mea nu putea sa stea nici macar cinci minute pe scaun nu avea stare..apoi ducandu-ma cu ea la biserica,la Sf.Maslu,la slujba miercurea la Sf Nectarie,duminica asa cum am putut in functie de cat avea rabdare...astazi a stat pe scaun cat a tinut slujba 3 ore.Imi tot spunea "acasa"adica sa mergem acasa si eu ii spuneam "da mergem"...si uite asa am reusit sa o aman pana la capat...
A fost problema si cu Sf Impartasanie adica invatarea de a o lua,caci se impotrivea nu o lua de buna voie,astazi a stat de buna voie cu lumanarea aprinsa in mana la ea...cred ca pana acum i s-a dat aghiasma mare...caci era trasparent lichidul si o firimitura mica de paine...stiu ca impartasania se face cu vin...inca nu stiu sigur...voi vorbi saptamana aceasta cu duhovnicul meu ce mai trebuie facut in continuare si daca e bine pana aici...




Reply With Quote