View Single Post
  #154  
Vechi 26.10.2016, 19:47:07
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul


De ce-mi pui etichete și jigniri de genul "orgolios, inchipuit, fals si frustrat"?
Nu sunt etichete, sunt realitati. Din insasi faptul ca te-ai bulucit sa dai report post se vede ca esti orgolios si nu suporti criticile. Frumos ii sade unui viitor calugar. Vai de steaua aluia de-ti va fi staret.


Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Hristos a fost și el un orgolios, închipuit, fals și frustrat, nu? Apostolii la fel? Sfinții Părinți care au luptat cu ereziile, la fel?
Iar de aici se vede fara putinta de tagada cat esti de inchipuit si rupt de realitate. De cate ori te-ai comparat deja cu Hristos ?!

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Vai, vai, Biserica Ta, Doamne... Vai mie ticălosului...
Iar aceste nesfarsite cainari, imbratisari, cereri de iertare, marturisiri de iubire etc., pe care le bagi la sfarsitul fiecarei postari mustind de invective la adresa altora si de auto-indreptatiri, arata cat esti de fals.

In sfarsit, ura evidenta pe care o manifesti la adresa celorlalte confesiuni crestine si modul obsesiv in care repeti la fiecare doua fraze ca tu esti "FARA EREZIE, FARA EREZIE, FARA EREZIE, FARA EREZIE, FARA SERIE, FARA NUMAR" nu se puteau naste, apreciez eu, decat din vreo oarecare mare frustrare.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi

Last edited by GMihai; 26.10.2016 at 19:53:30.
Reply With Quote