View Single Post
  #17  
Vechi 07.09.2009, 00:24:40
ClaudiuT's Avatar
ClaudiuT ClaudiuT is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2009
Locație: Vatra Dornei, student: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 147
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Citeste titlul topicului. Aici se discuta de rugaciunea de seara,cum ne rugam fiecare. Nu-mi spune ca tu inainte de culcare mergi mereu la biserica sa-ti faci rugaciunea. De aceea spuneam sa ramanem ontopic.
Cineva pe pagina urmatoare spunea ca dupa rugaciune este interzisa orice activitate,atunci clar ca nu se pot ruga toti membrii familiei in acelasi timp. Nu toti au aceeasi ora de culcare,nu toti au acelasi program la servici,nu toti fac aceleasi activitati sau sa si le termine la aceeasi ora... Si uite asa se deviaza de la subiect.
Spuneti-i ceva clar in legatura cu rugaciunea lui de seara,daca nu,haideti sa nu ne mai afisam peste tot vastele noastre cunostinte.
Ba uite ca am sa-ti spun, in timpul anului universitar merg la capela facultatii de teologie, unde se tin rugaciunile de seara. Pe langa mine mai vin destui tineri si ne rugam impreuna.
Asta ca a spus "cineva" ca dupa rugaciune e interzisa orice activitate, e cam absurda. Nu stiu la ce s-a referit exact, dar modul in care ai introdus afirmatia suna rau tare.

danyel intreaba:
Voi cum procedati? asi dori sa posteze fiecare modul de a se ruga pt a ne completa si a ne imbogatii vorbirea noastra cu Dumnezeu.

Am postat opinia mea mai sus .... ontopic.


Har si Pace de la Domnul!
Reply With Quote