View Single Post
  #3  
Vechi 12.10.2009, 12:09:29
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
Sunt suparata pe cele care au sansa sa faca un bebel ,si il omoara ! pe medicul care face avortul ! Nu sunt adepta sa torni la copilasi ,dc nu ii poti creste ! ar trebui mai multa educatie sexuala ! nu le inteleg pe cele care fac avort dupa avort ,si vorbesc de parca si-ar fi scos o masea !!! eu am plans cand o fata de 19 ani a facut alt avort ,desi ultima oara cand am vb cu ea a zis ca tine bebelul(are conditii materiale ffff bune ) ,apoi cand am intrebat cum evolueaza sarcina a zis : pai am avortat!!! sunt suparata... dc nu vrei copil baga-ti sterilet nebuno ,dar nu omori sufletel dupa sufletel ! impotriva avorturilor facute ca ai vrut sa te distrezi ar trebui luptat ,nu impotriva inseminarii artificiale sau FIV ! Doamne ce suparata sunt !!!
Sa-mi fie cu iertare, dar o astfel de gandire nu este sanatoasa. Cerem lui Dumnezeu sa ne daruiasca putere de a naste, dar cu o conditie: cat vrem noi: unul, doi... Dumnezeu cand daruieste viata, daruieste fara zgarcenie. Ne temem ca nu-i putem creste, pentru ca ne sprijinim in toate pe propriile puteri. Nu mai luam in discutie si puterea lui Dumnezeu, "care pe cele slabe, le face tari".

De asta ducem noi lipsa? De educatie sexuala? Sigur nu. Dar ce sa facem, ne dorim sa fim vanati si sa vanam. Si ne mai intrebam de ce sunt oamenii atat de reci unii fata de altii.

Nu uita, poate ca Dumnezeu stie ca ai mai multa putere sa cresti un copil al altuia. Asa ca daca vei indemna la sterilet, exista riscul sa fii lipsita toata viata de copil. Nu vreau sa te supar, vreau doar sa-ti spun ca nu avem dreptul sa ne impotrivim vietii.
Reply With Quote