Subiect: Postul Pastelui
View Single Post
  #42  
Vechi 04.03.2014, 01:05:33
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit in prima zi de post!

Mare mi-a fost uimirea sa vad pe o retea de socializare,o batjocura postata de cineva din lista mea de prieteni,o doamna pe care am cunoscut-o printr-un grup religios,care posteaza zilnic materiale in grupul religios cu pricina...
A fost intr-un restaurant si a observant la o masa,o alta femeie mai trecuta si nepotrivit imbracata pt varsta dansei,cu rochie scurta mulata si cu o caciula urata pe cap.
Ce a facut credincioasa mea prietena?I-a facut o poza si a postat-o pe internet unde face comentarii rautacioase la adresa acelei sarmane apoi a adunat alte 20+ comentarii de batjocura care au curs de la prietenii ei...
Astia sunt credinciosii nostri care se dau acum de ceasul mortii in post sa fie corecti cu mancarea,sa fie drastici cu postul burtii uitand ca asa un fapt de batjocura fata de altcineva mai putin inzestrat,este inadmisibil in fata lui Dumnezeu!
Eu n-am sa-i zic nimic dar m-a mahnit.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote