View Single Post
  #31  
Vechi 31.03.2014, 20:53:08
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionmares Vezi mesajul
stiu asta ca ii stiam parola de facebook si ii citeam arhivele, poate e un lucru urat dar practic macar asa aflam ce tot vorbea pe net cu unul si cu altul)
Si cu asta nu fac decat sa sustin ce am zis mai devreme.
Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
1 Am citit acum ceva timp o chestie chiar geniala: "Daca te iubeste ai sa stii cu siguranta, daca nu te iubeste ai sa ai indoieli".
Daca aveai incredere in ea si erai convins ca te iubeste nu ii citeai conversatiile.
Iti dau in sfat (o fac din prostie pentru ca nu este corect in general sa dai sfaturi, cel mult poti sa il ajuti pe om sa ia o decizie singur vorbind cu el; este prostie si pentru ca iti dau un sfat stiind prea putine; o fac din prostie pentru ca, daca nu esti un troll care se amuza si este reala situatia, oricum este inutila si pentru ca nu ai sa ma asculti), dar crede-ma ca va trece timpul si ai sa vezi ca am avut drepate. Dar o sa treaca mult pana atunci. Si totusi o fac: nu este singura fata, o sa treaca timpul si o sa iti treaca si ce simti pentru ea. Niciodata nu o sa va impacati. Uit-o si mergi mai departe. Este cea mai buna decizie. Restul este vorbareala inutila.
Mai bine ocupati timpul cu lucruri care conteaza: roaga-te, mergi la biserica, citeste, iesi cu oamenii care conteaza...
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote