View Single Post
  #9  
Vechi 22.03.2018, 23:55:41
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Addy11 Vezi mesajul
Nu vad ce detalii sa mai dau. Intrii pe site, completezi datele online si primesti polita.

Introducerea oficiala a slujbei de sfestanie la masini este o dovada ca biserica tine pasul cu trendul lumii moderne, plus marketing la greu. E adevarat ca nu exista un tarif impus, fiecare da cat vrea. Dar prin introducerea acestui produs aduce credinciosi la biserica.

Ceea ce apuneam eu, este ca dupa ce institutia bisericeasca iti face alujba, ca la carte cum s-ar spune, aceeasi institutie iti vinde mai apoi si o asigurare lumeasca ... de ce? Pentru ca o asigurare e mai sfanta decat o slujba.
Cred ca Biserica a facut agentie de turism din doua motive. Se ajunge la locurile Sfinte mai ieftin, si au ei controlul asupra celor care ghideaza grupurile,adica oamenii astia sa fie documentati, sa nu aiureze pe teme religioase. Iar asigurarile de calatorie sunt legate de calatoria propriuzisa.Dar nu vreau sa deviem de la subiect, eu ma refeream ca firmele astea de Asigurari de la Banci, respectiv de telefonie, si altele,sunt extrem de incisive si te cauta cu tot felul de oferte mincinoase, si fac presiuni asupra ta,ceea ce in cazul amintit de tine nu a fost cazul.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote