View Single Post
  #5  
Vechi 02.06.2011, 09:12:56
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
"Romania te iubesc" strigat nationalist din Toronto!!!

Si vis-a-vis de unguri, mai usor, ca astea-s povesti vanatoresti ce spui tu..

Iti faci griji pentru Ardeal? Din Toronto?:-)))E ca si cand imi las copilul la orfelinat si imi fac griji pentru el din Palma de Majorca( Mallorca) din vacanta:-)))

Penibil..
DA sa stii ca au ajuns sa isi faca mai multe griji romanii din afara pentru Romania decat cei ramasi din ea. Si nu stiam ca daca am aterizat la capatul lumii nu mai sunt romanca. Si sa stii ca eu nu am vrut sa plec da?eu am venit in toronto acum 2 ani si ca sa stii si tu am sa ma intorc in scurta vreme in Romania,tocmai pentru ca imi iubesc tara si cel mai bine ma simt acasa. Ce am spus eu despre Romania am spus din suflet si din ce am citit,invatat,aflat. Iar ce am spus despre Ardeal, am spus pentru ca asa e, nu e vina mea ca tu nu deschizi ochii.Nu trebuie sa se intample nimic in 2-3 ani..poate sa se intample in 10..si nu poti sa negi ca ungurii ne vor ardealul si nu poti nega nici ca ar face orice ca sa il ea inapoi, si habar n-ai tu ce taraboi fac pe tema asta aici. Nu sunt singura care zice asta, am mai discutat cu alti ardeleni despre treaba asta si ei sunt de acord si au aceleasi griji.
Daca sinceritatea mea e penibila am sa tac si n-am sa scriu nimic. Am uitat cum sunt priviti romanii care au plecat, si eu care credeam ca sunt doar zvonuri, dar se pare ca mi s-a confirmat.
Reply With Quote