View Single Post
  #33  
Vechi 19.10.2023, 16:12:49
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
S-ar putea sa fie chiar o problema duhovniceasca, nu mentala. Inselarea (stare duhovniceasca numita si "prelest") este o problema care din pacate afecteaza multi membri ai Bisericii. Iti doresc sincer si din inima apropiere de Dumnezeu si tamaduire prin dragoste.
Tot la mine vezi problema?

Pai io te-am rugat sa-ti revezi mai bine postarea ta, asta, si sa incerci sa-ti dai seama de ce oare ai scos fix porpozitia aia din context si din toata postarea mea ca sa-ti dai seama cine e cel cu probleme ce are mare nevoie sa fie scos din inselare.
Chiar si din postarea asta a ta ai putea trage unele concluzii, te-ai putea intreba de ce ma crezi inselat, de ce si pentru ce vrei sa crezi ca as fi inselat si de ce si pentru ce cauti asta cu lumanarea?

Dragul Domnului Iisus Hristos, te anunt cu mare durere in suflet ca, din pacate, tu esti cel foarte foarte inselat oricat incerci sa negi si s-o dai la intors aratandu-te ca poti chiar sa-mi plangi de mila, cu viclenie ca ipocritii, incercand sa ma scoti un inselat sau hetrodox sau eretic ca sa te indreptatesti sau sa vi cu alte si alte glume cu care vad ca toooot incerci sa ma faci... sa ma faci sa rad.

Promlemele de inselare ca cele pe care le manifesti nu sunt de ras asa ca io sunt cel ce te compatimesc sincer si de aia te-am rugat sa-ti analizezi postarea si postarile in speranta ca poti trage pentru tine unele concluzii pe baza carora te-ai putea smeri oprindu-te astfel din tentativele prin care dandu-te in spectacol te afunzi intro compromitere tot mai adanca.

Hai ca m-ai facut curios, care crezi tu ca ar fi inselarea mea? Cu ce anume vezi tu, stii tu, ca sunt inselat si de cine?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.10.2023 at 16:23:48.
Reply With Quote