View Single Post
  #20  
Vechi 23.02.2009, 20:40:07
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Inca odata spun,daca am asculta toti melodii din acestea,ma refer la cele cu mesaj crestin ar fi bine,dar majoritatea nici nu le pasa de Biserica.Asta e trist.Nu specifica nicaieri ca Dumnezeu ii place un fel de muzica,sau muzica bizantina,sau ca oamenii pacatuiesc daca ascultam muzica din aceasta ,daca ascultam altceva decat muzica bizantina,pricesnele,nu vom fi mantuiti?Se va supara Dumnezeu pe noi?Si daca esti credincios?Acestea sunt regulile Bisericii ,s-a creat un fixism ca trebuie sa ascultam muzica bizantina,pricesne.Apropo,am vazut un interviu al unui calugar care spunea ca,chiar si un musulman se va mantui daca are sufletul curat .Nu stiu ce ati atacat asa,dar cel mai mult ma amuza faptul ca unii spun ca e muzica draceasca,daca si asta e muzica draceasca,atunci sa ne ferim,totul este dracesc.Nu credeti ca exageram putin?Noi,crestinii ortodocsi,de ce il bagam pe necurat in toate?Cum sa fie muzica draceasca?Atunci rock sau ce canta Metalica ce mai e?Eu nu am nici o legatura cu neo-protestantii sau cu alte secte ,pur si simplu am scris pe youtube melodii crestine,sau am scris Iisus si asta mi-a dat,si m-au impresionat.Fara suparare eu zic ca nu conteaza si nu s-a intrecut nici o limita in cele cantate de Nicu Wagner.
Reply With Quote