Subiect: LAZAREV
View Single Post
  #15  
Vechi 22.01.2009, 15:26:39
camicluj camicluj is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2009
Mesaje: 1
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru camicluj
Implicit Lazarev

L-am citit si pe Osho si pe Lazarev...Mai intai Osho iar apoi ca din intamplare ,Lazarev...Si nu m-am gandit niciodata sa-i judec prin prisma materialitatii tocmai pt ca una din ideile dezvoltate de amandoi e ca ,,nu e un pacat sa fi bogat ci sa te atasezi de fericirea materiala si sa lucrezi doar pt aceasta"
Amandoi m-au influientat enorm.Esenta cartilor lor e doar una:iubeste-L pe Dumnezeu si tot ce apartine lui...Si ce poate fi mai inalt decat asta?
Lazarev e extraordinar si Osho la fel...Cartile lor nu sant beletristica...si nu chiar oricine le poate citi.Trebuie sa traiesti cel putin un dezastru ca sa percepi in cartile acelea un strop de lumina...Si nu sant de acord ca sant carti ,,pt tineri"...sant carti pt oricine vrea sa-l simta pe Dumnezeu nu doar de Pasti si de Craciun...
Impresionant e ca amindoi nu iti impun o anumita religie(Osho chiar condamna actualele religii si luptele dintre ele);ei vor doar SA CREZI.Atat.Sa iubesti!
Lazarev mi-a schimbat radical viata.La inceput,mi-i se parea imposibil de inteles si de urmat.Cum sa accept umilirea cand am atatea la indemana sa o anihilez?Si totusi,totusi cand am acceptat-o am castigat inzecit...Si asta e doar un exemplu,unul din multele...Tot ce vreau sa spun e ca odata respectand ,,legile"lui Lazarev nu ai decat de castigat.Te schimbi,devi un om mai bun si adesea ,odata cu tine si cei din jurul tau...Pe nesimtite simti fiecare zi o sarbatoare...frica,orgoliile dispar...ramane doar bucuria de a trai ziua de AZI!
Reply With Quote