View Single Post
  #24  
Vechi 28.08.2007, 08:43:15
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
:( Va multumesc din suflet, dragii mei ca mi ati raspuns...multumesc ca m ati incurajat. Stiu ca daca ma voi ruga din toata inima, daca voi incerca sa nu mai pacatuiesc...Dumnezeu ma poate ajuta...nu vreau sa mor...nu vreau sa cred ca voi murii si ca cineva a stiut ca asa se va intampla...vreau sa cred ca numai Dumnezeu stie sfarsitul fiecaruia...
Asa este ,Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului ci indreptarea lui.
Important este sa nu mai pacatuiesti de acum inainte ,in special pacate facute cu stiinta ,ca cele facute fara voie le vom lasa cand vom fi mai sporiti duhovniceste.
Si incearca sa iti vindeci sufletul ,ca acela este cel care vindeca si trupul.
Daca iti e teama ca te vei imbolnavi de ceva grav incearca si un regim de purificare a organismului cu cereale ,fructe ,legume ,fara carne , oua.
Citeste ,daca reusesti sa faci rost cartea "Talita kumi" a Monicai Ferma si vei vedea cat de mult ii iubeste Dumnezeu pe cei pacatosi dar care se intorc la El.
Si ar mai fi ceva:iertare fara milostenie nu e cu putinta ,deci multa mila pentru cei saraci ,ca nimeni nu cere de placere .Deci parintele meu duhovnic spunea sa facem milostenie dupa putere ,fapte bune daca nu avem bani ,si sa nu vorbim de rau,sa nu judecam.
Reply With Quote