View Single Post
  #3  
Vechi 13.08.2017, 23:06:27
emilaradu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit raspuns...

In primul rand as fi vrut sa aud o parere de la un preot...sau cine a mai fost in asemea situatie...
In al doilea rand chiar nu mi-a zis vrajitoare ci de la un calugar de la o manastire care nu avea nici o legatura cu mine, adica nu avea nimic de castigat sau pierdut
In al treilea rand nu e vorba de nici un divort,de nimic, de 17 ani suntem casatoriti si cu ajutorul lui Dumnezeu asa si dorim sa ramanem!
Iar nu in ultimul rand...in toata familia mea nimeni nu a fost ortodox... Eu m-am maritat cu un ortodox,el nu era atunci practicant-nu am pus prea multe intrebari,am acceptat ce si cum era-,atunci am zis la preotul de care apartinea din ce familie provin,dar nu mi s-a facut botezul,desi am spus de intentia mea,am fost spovedita,impartasita si cununata nebotezata....apoi... 7 ani nici nu am putut aude de biserca sau preoti si am mers la sectanti dupa vreo 4 ani,acolo numai ca nu m-am botezat, dar Bunul Dumnezeu mi-a deschis ochii si prin randuiala Lui am ajuns dupa 7 ani la botez...deci e un caz mai aparte

Last edited by emilaradu; 13.08.2017 at 23:23:59.
Reply With Quote