View Single Post
  #8  
Vechi 27.08.2010, 16:36:11
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
Parintele Cleopa ii numeste biodraci.

Stiu despre ce e vb si stiu ce presupune, Reiki, Radiestezie. Citit postarile lui Alexandru Anastasiu. Ar tb sa plangi si nu sa razi !

Doamne ai mila!

Uite vezi, m-ai lasat fara cuvinte. Toate ar mai fi cumva, dar invrajbirea asta intre religii si credinte, eu nu o pot intelege. Cum se poate ca doar credinta noastra sa fie cea dreapta? Cum se poate sa uitam sa fim intelegatori unii fata de altii? Cum ne putem noi permite sa judecam oameni, religii si credinte? Cum ne putem inchipui in acest secol ca daca noi nu cunoastem un anumit fenomen fizic, el nu exista sau este lucrarea diavolului?
Acum 300 de ani daca spuneai cuiva ca va veni o zi in care oamenii vor calatori cu masinile, avioanele, in nave spatiale, te ardeau pe rug, ziceau ca esti eretic. La fel si astazi: daca exista o forma de vindecare pe care unii oameni nu o inteleg, inseamna ca e "bio". Daca ai aflat despre Reiki si radiestezie doar dintr-o singura sursa care habar nu are ce este fizica cuantica, ce este un electron, foton, ce este energia in general, atunci nu-i de vina sursa de informatie ci receptorul.
Chiar asa. Doamne ai mila!

Last edited by haitchi; 27.08.2010 at 16:56:40.
Reply With Quote