View Single Post
  #135  
Vechi 03.11.2009, 14:34:28
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit Dumnezeu sa aiba mila de noi toti.

Prea multa rautate...
Iuliana v-a invitat pe toti cei care sunteti suspiciosi in ceea ce priveste situatia ei, la Tulcea. Daca sunteti chiar asa indarjiti impotriva lor, mergeti sa vedeti adevarul. Am vorbit personal cu parintele Sebastian Jecu de la Biserica Sf. Trei Ierarhi, str. Spitalului nr.1, tel.0728301901 ( pentru cei interesati), si mi-a confirmat situatia precara a acestei familii. De asemenea mi-a spus ca mai sunt si altii in aceeasi situatie. Chiar asa de greu de crezut este acest lucru? Viata este grea si banii nu mai ajung. Salariile s-au redus si cheltuielile sunt mari. Cei care au bani, nu ii pot intelege pe cei care au trebuinta.

Dumnezeu si Maica Domnului sa aiba mila de noi toti.
Sper din toata inima sa reusiti sa iesiti din aceasta situatie Iuliana, si sa fi cu inima impacata, pentru ca ai o familie in care domneste iubirea si linistea, in ciuda greutatilor prin care treceti. Nu va mai framantati si nu mai plecati urechea la rautatile oamenilor. Cu totii suntem oameni si cu totii gresim.
Trebuie sa fiti tari pentru cei trei copilasi ai vostri care au nevoie de voi pentru a creste frumos. Aveti sufletul frumos si sunteti foarte puternici.
Nu lasati ispitele din jur sa va doboare. Vrajmasul nu lasa oamenii sa-si mantuiasca sufletul pentru ca nu vrea sa arda singur in iad. Stie ca facand milostenie, ei isi mai spala din pacate.

Iubiti-i si pe cei ce va defaima si rugati-va mai departe pentru ei, asa cum ati facut-o si pana acum. Din deznadejde ati intrat pe mai multe forumuri ca sa lansati strigatul vostru de ajutor, si acum sunteti judecati pentru asta.

Nu-i nimic. Cine a dorit sa va ajute v-a ajutat si va avea rasplata in cer. Cei care vor dori si de acum incolo sa va ajute, din inima o vor face, si nu va vor cere ajutorul dat inapoi ca sa nu-si piarda rasplata.

Cei care nu vreti sa le faceti bine, nu le faceti nici rau, caci cu totii avem un singur Dumnezeu. El ne stie pe fiecare cum suntem si doar El are dreptul sa ne judece.

Doamne ajuta!