View Single Post
  #6  
Vechi 11.02.2009, 08:55:39
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[/SIZE]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[SIZE=4][COLOR=green]Ce manipulare... Criza lovește tocmai în oamenii săraci și răspândacii fac valuri să abată atenția de la ceea ce e mai grav, în aceste momente, pentru omenire... E foamete, mizerie, boală, analfabetism... [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[COLOR=green][SIZE=4]ortodox4life - tu chiar crezi în cele scrise? [/SIZE][/COLOR]
[SIZE=4][COLOR=green]Câți ani ai, țâcă? Înainte de a te pronunța și de a încerca să faci panică, gândești cu capul din dotare? Te-am mai rugat să-mi aduci părerea oficială a BOR, apropo de aceste subiecte pe care le bateți de trei ani... [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=green]Cu-așa oameni să nu ne mai mirăm de ce România se duce de râpă... ...[/COLOR] [/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE]
[SIZE=4] Silvia, parerea BOR NU este deocamdata din PACATE... ci cum am mai anuntat pe un thread postat de mine, Sinodul BOR se va intruni abia in 25-26 febr pt a discuta aceste probleme... dar si eu ma tem ca pozitia BOR va fi pro cipuri... si de aici "va fi spre caderea multora si spre ridicarea unora..." Eu despre aceste lucruri spuse de ortodox4life stiam din copilarie... stiam ca va veni timpul ca sa fim "prigoniti" ca primii crestini... Bunica imi spunea si ea... si batranii din satul dumneaei... tata imi spunea la fel de la dansul din sat... (mama e din ju.Neamt, tata e din jud.Cluj - deci nu e aberatie!!! nu aveau cum sa ma minta) apoi am stat de vorba si cu parinti aghioriti (din Sf.Munte) si spuneau la fel... Pr.PETRONIU Tanase MARELE staret in viata al romanilor aghioriti marturiseste acelaeasi lucururi... marturii credibile de la batrani total lipsiti de cunostiintele stiintifice... dar cu CREDINTA CURATA si DARUITI trup si suflet lui Dumnezeu... caci cine are pe DUmnezeu "le da lor Duhul a grai..." asa cum spune in Sf.Scriptura!!! Pr.Cleopa inainte sa moara a raspuns la intrebarea "ce va fi dupe ce mergeti la Domnul?" - "VA FI FOARTE FRIG!!!" a tacut cateva clipe, parca obosit si a spus iar: "Eu plec, dar voi care rameneti veti prinde pe antihrist" si nu a mai vorbit.... Deci... nu mai e mult... Iarta-ma!!! Daca Sf.Scriptura MINTE, atunci NU avem Dumnezeu! [/SIZE]
[SIZE=4]Daca NU credem, ne asemanam cu cei din timpul lui NOE, care nu credeau de venirea potopului si radeau de Noe... si cand s-au deschis cerurile cu ploia... toti strigau dupa Noe sa le deschida... si daca ar fi vrut nu ar fi putut deschide, ca usa a fost in chisa de DUMNEZEU!!! [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]SA STAM BINE SA STAM CU FRICA SA LUAM AMINTE!!! [/SIZE]