View Single Post
  #200  
Vechi 28.02.2011, 21:46:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
vezi sa nu-ti pierzi inocenta ce-o aveai inainte pe forum.. (mesaj sincer, ne-ironic, ne-sarcastic) .. vezi ca de multe ori interpretam prost 'tonul' pe care se scrie pe forum... pe unii ca mine nu-i lua in seama... eu sunt mai badaran... nu judeca dupa mine pe toti crestinii... eu nu sunt crestin... nu ma consider un crestin.. sunt un caine... lasa impunsaturile, rautatile si alte cele... intoarce-te la inocenta ta, pentru ca dincolo de inocenta... e alunecare.
Tocmai asta e pb danutule....sunt o inocenta in felul meu....Dar asta nu inseamna sa ma dau alunecarii unor farisei...Nu esti caine(desi cainii pot da lectii de sinceritate , daruire multora de aici care "hamaie" neelegant, dar se cred(repet se cred doar) crestini ortodocsi...Crede-ma ca decat sa fiu aidoma celor ce nu incap de sufletul meu, mai bine , sau daca as avea ceritudinea ca ei sunt un model de crestini ...as renunta la crestinism...Insa sunt atatia oameni cu adevarat credinciosi(am intalnit chiar aici cativa), incat stiu sa deosebesc autenticul de kitch.......
ps. Nu am "impuns" decat provocata....E dreptul la replica...Insa ai dreptate si mi-au spus-o si altii, n-are sens sa risipesc orzul...Dar la opiniile mele nu voi renunta!
Iar tie, iti multumesc pt intentie si apreciez ca nu esti ca altii, maruntii...